#### INFO 2023 Primo M-LD-82×12-MOTO-2.5K-SA Motorcycle Trailer- 3 cycle slot-
CLEARANCE Cash pricing $6999+ Tax. Cash or cashiers check only Card purchases and financing will be an add 3% Tax not included, all appropriate taxes will be added at time of purchase Trailer Only- Motorcycle for example purposes only. SPECIFICATIONS: Deck Length: 111.38 inch Deck Width: 75.12 inch G.V.W.R: 2500LBS Suspension: Primo Patented Spring Hydraulic Tires: ST225/75R15 DOT Coupler Rating: 2inch 3,500lbs Net Payload: 1760lbs Wheels; 15 inch – 6 Lug Bolt Pattern – Aluminum Rim Enclosed L.E.D Lighting System: DOT Approved Frame: Powder Coated Steel Chrome Lug Nuts Stainless Safety Chains: 24 inch Stainless Steel Hardware 8 Inch Electric brake Built in + remote Control System 3 Auto Lock motorcycle chocks
2023 PRIMO Warrior Drop Deck M-LD-80X12-MOTO-2.5K-SA
Original price was: $9,995.00.$6,999.00Current price is: $6,999.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | Primo |
| Model | Warrior Drop Deck M-LD-80X12-MOTO-2.5K-SA |
| Model Year | 2023 |
| GVWR | 2500 lbs |
| Payload Capacity | 1760 lbs |
| Weight | 0 lbs |
| Color | Red |
| Axle Capacity | 3500 lbs |
| Number of Axles | 1 |
| Frame | Steel |
| Pull Type | Bumper |
| Unit Type | Motorcycle Trailer |
| Bed Length | 114 |
| Bed Width | 82 |
Browse Our Inventory
2026 MAXXD DTX- 7×14 – Telescopic dump -16k GVWR- Wireless Remote – Free Spare Dump Trailer
Original price was: $17,695.00.$15,310.00Current price is: $15,310.00.2026 MAXXD C5X 7×20 Steel Deck Car Hauler Rock Guard, Winch Plate, Support jacks
Original price was: $9,695.00.$9,210.00Current price is: $9,210.00.

















