#### INFO Stock# 875570-51229 ### These all-aluminum lightweight but durable cargo trailers are suitable for any cargo type – equipment, toys, tools – if can you name it, you can haul it! Cash Price $7,299 + tax and License- Cash or cashiers check only Credit/Debit card purchase or finance will be an additional 3% ASK ABOUT OUR RENT TO OWN – If you don’t see what your looking for, CALL US- NOT ALL INVENTORY ON LINE, 602-900-1426 6×12 Rear Ramp Door Side Door 6’3″ interior
2025 ALCOM Stealth 6×12- Aluminum enclosed/cargo trailer- Rear Ramp Cargo / Enclosed Trailer
Original price was: $8,350.00.$7,299.00Current price is: $7,299.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | ALCOM |
| Model | Stealth 6×12- Aluminum enclosed/cargo trailer- Rear Ramp |
| Model Year | 2025 |
| GVWR | 2990 lbs |
| Payload Capacity | 2035 lbs |
| Weight | 955 lbs |
| Color | Silver |
| Axle Capacity | 3500 lbs |
| Number of Axles | 1 |
| Frame | Aluminum |
| Pull Type | Bumper |
| Nose Type | V Front |
| Unit Type | Cargo / Enclosed Trailer |
| Bed Length | 144 |
| Bed Width | 72 |
Browse Our Inventory
2025 5×10 Utility Trailer- 2990 GVWR- Rear Ramp
Original price was: $3,150.00.$2,499.00Current price is: $2,499.00.2026 DP Platinum Star 7×14 Landscape Utility Trailer
Original price was: $6,895.00.$6,550.00Current price is: $6,550.00.










