#### INFO 887918-142737 Sales Price $11,799 + tax is cash or cashiers check only pricing Actual Trailer may vary from pictures. We do our best to make sure each listing is accurate and up to date. Please verify all options and availability before purchasing or driving to view the unit. High Desert will not be responsible for price discrepancies due to listing errors
Credit Cards and Finance will incur 3% fee Plates title and Registration will be added at purchase time Tax is not included- Applicable taxes will be added at time of purchase Actual trailer may vary slightly from pictures- call for details ASK ABOUT OUR RENT TO OWN PROGRAM
GooseNeck 12″ I-Beam Frame, 7k Axles Wood Deck, Full Width Rhino Ramps 10k Dual Jacka , Radial Tires, Spare tire in Neck LED Lights, Sealed Wiring Harness, Sand Blasted and Powder Coated Finish Delivery Available for $3/mile- FREE SPARE
2025 LAMAR TRAILERS FS- 102×30′ Deckover- 14k GVWR Deckover Trailer
Original price was: $14,195.00.$11,799.00Current price is: $11,799.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | Lamar Trailers |
| Model | FS- 102×30' Deckover- 14k GVWR |
| Model Year | 2025 |
| GVWR | 14000 lbs |
| Payload Capacity | 8980 lbs |
| Weight | 5020 lbs |
| Color | Gray |
| Axle Capacity | 8000 lbs |
| Number of Axles | 2 |
| Frame | Steel |
| Pull Type | Gooseneck |
| Unit Type | Deckover Trailer |
| Bed Length | 360 |
| Bed Width | 102 |
Browse Our Inventory
Haulmark EDGE- 44′ Racing Trailer – Gooseneck Enclosed
Original price was: $134,000.00.$122,000.00Current price is: $122,000.00.2026 MAXXD H8X-102×26 drive over fender gooseneck Equipment Trailer
Original price was: $16,695.00.$13,999.00Current price is: $13,999.00.









