Aluminum with the Sure Trac quality #### INFO 906473-439569 Cash Price $4,299 + tax and License- Cash or cashiers check only 7×10- All Aluminum- Utility Trailer swivel jack with a caster wheel tube side rails aluminum bi-fold gate the Aluminum Low Side Utility Trailer combines a lightweight extruded aluminum deck with practical features, making it the perfect companion for your transportation needs. Experience the ease and efficiency this trailer offers, allowing you to focus on enjoying your outdoor adventures.
2025 Sure-Trac 7×10 Aluminum low side Utility Trailer
Original price was: $5,965.00.$4,299.00Current price is: $4,299.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | Sure-Trac |
| Model | 7×10 Aluminum low side |
| Model Year | 2025 |
| GVWR | 2990 lbs |
| Payload Capacity | 2340 lbs |
| Weight | 650 lbs |
| Color | Aluminum |
| Axle Capacity | 3500 lbs |
| Number of Axles | 1 |
| Frame | Aluminum |
| Pull Type | Bumper |
| Unit Type | Utility Trailer |
| Bed Length | 120 |
| Bed Width | 82 |
Browse Our Inventory
2026 Lamar Dump Trailer 5×10 24″ wall, spreader gate, 7000 GVWR
Original price was: $7,995.00.$7,595.00Current price is: $7,595.00.2026 Horizon Trailers EHZ 7×18 Equipment Hauler- 15K GVWR Equipment Trailer
Original price was: $10,695.00.$10,160.00Current price is: $10,160.00.







