#### INFO 903353-53361 This Alcom- all aluminum cargo trailer sports a side escape door- the absolute necessity when loading cars. Cabinet Package, This is a beautiful spec. Race time go ! Cash Price $31,820 + tax and License- Cash or cashiers check only Credit/Debit card purchase or finance is $32,825 + TTL We do our best to make sure listings are accurate and up to date. VERIFY availability and options before purchasing or driving to see the unit. High Desert Trailers will not be held responsible for listing errors. If you don’t see what your looking for, CALL US- NOT ALL INVENTORY ON LINE, 602-900-1426 Escape Door – Removable Fender Model Number C8.5x24SCH-IF Box (WxLxH) 99″x24’x84″ Interior (WxLxH) 96″x23’10″x6’10” Overall (WxLxH) 102″x28’x104″ Deck Height 17″ Rear Door Opening (WxH) 91″ x 81″ Axle(s) – Qty/Rating 2-52000# Braked Wheels 15″ Aluminum Tires 225/75R15 GVWR 9990# Curb Weight 2840# Payload 7150# Hitch Height 19″ 2 5/16 Coupler With Safety Chains
2026 ALCOM Stealth 8.5×24 Enclosed Aluminum Car / Racing Trailer
Original price was: $33,495.00.$29,999.00Current price is: $29,999.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | ALCOM |
| Model | Stealth 8.5×24 Enclosed Aluminum |
| Model Year | 2026 |
| GVWR | 9990 lbs |
| Payload Capacity | 7150 lbs |
| Weight | 2840 lbs |
| Color | White |
| Axle Capacity | 5200 lbs |
| Number of Axles | 2 |
| Frame | Aluminum |
| Pull Type | Bumper |
| Nose Type | Flat |
| Unit Type | Car / Racing Trailer |
| Bed Length | 288 |
| Bed Width | 102 |
Browse Our Inventory
2026 LAMAR TRAILERS CE 7×16′ Wood Deck 7k GVWR Car Hauler
Original price was: $5,395.00.$4,995.00Current price is: $4,995.00.2026 Lamar Trailers DM 77″x12′ Dump trailer #9990 GVWR-36″ Walls W/Solar Charger
Original price was: $10,995.00.$10,445.00Current price is: $10,445.00.














