GREAT CONDITION! BARELY USED LESS THEN 6 MONTHS!
INFO Boss Fuel Skid 897032-503924
STANDARD FEATURES 200 Gallons
2 – 2inch Fill spouts
3/16″ Thick Smooth Plate
Side Walls, 10 ga. Smooth
Plate er Top Coat
Powder Coating
Industrial Charcoal Gray Color
Original price was: $5,495.00.$4,799.00Current price is: $4,799.00.
GREAT CONDITION! BARELY USED LESS THEN 6 MONTHS!
INFO Boss Fuel Skid 897032-503924
STANDARD FEATURES 200 Gallons
2 – 2inch Fill spouts
3/16″ Thick Smooth Plate
Side Walls, 10 ga. Smooth
Plate er Top Coat
Powder Coating
Industrial Charcoal Gray Color
| Condition | Used |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | Boss Trailers |
| Model | USED Fuel Skid 200 gallon |
| Model Year | 2026 |
| GVWR | 9990 lbs |
| Payload Capacity | 5690 lbs |
| Weight | 4300 lbs |
| Color | Blue |
| Axle Capacity | 7000 lbs |
| Number of Axles | 2 |
| Frame | Steel |
| Pull Type | Weight Distribution |
| Unit Type | Fuel Trailer, USED |