#### INFO 899137-129426 2026 MAXXD LDX Flatbed Trailer-25′ Flatbed for sale–MaxxD Ramps- The MAXXD LDX is a low-profile gooseneck flatbed trailer with serious muscle. Built with Engineered Beam and Neck and MAXXD Ramps delivers strength where it matters most—this trailer means business.
CASH PRICING – $20,895 + tax, license and registration SPECIAL PRICING $19,895 discount of $1000 WILL ONLY LAST THROUGH 8/31! Credit Card /Debit Card or finance 3% charge Tax is not included- Applicable taxes will be added at time of purchase Actual Trailer may vary from pictures. Call for details 2 5/16″ 30K Round Gooseneck Coupler 2 – 10K Electric Brake Axles Spare Tire Holder in Neck Engineered Neck and Frame 4 – 3/4″ Bull-Nose D-Rings 3″ Channel Crossmembers on 16″ Centers 6″ Channel Outer Frame 2″ x 8″ Treated Wood Floor Front Full Width Diamond Plate Toolbox NATM Compliant Flushmount LED Lights **Jack and Coupler Features** 2 5/16 Coupler- Gooseneck **Wheels and Suspension Features** 8 Hole Wheels **Exterior Features** Treated Wood Floor Powder Coated Paint **Safety Convenience and Electrical** Insulated Wire Harness LED Lighting 7-Way Plug Jack and Coupler Features Manual Jack Wheels and Suspension Features Break away Switch Electric over Hydrualic **Exterior Features** Side Rails Full Width MAXXD 5′ Ramps
2026 MAXXD LDX Engineered Frame 102×25- 25K GVWR Deckover Trailer
Original price was: $21,995.00.$19,895.00Current price is: $19,895.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | MAXXD |
| Model | LDX Engineered Frame 102×25- 25K GVWR |
| Model Year | 2026 |
| GVWR | 25000 lbs |
| Payload Capacity | 18305 lbs |
| Weight | 6695 lbs |
| Color | Metallic Gray |
| Axle Capacity | 10000 lbs |
| Number of Axles | 2 |
| Frame | Steel |
| Pull Type | Gooseneck |
| Unit Type | Deckover Trailer |
| Bed Length | 300 |
| Bed Width | 102 |
Browse Our Inventory
2026 LAMAR TRAILERS CE 7×16′ Wood Deck 7k GVWR Car Hauler
Original price was: $5,395.00.$4,995.00Current price is: $4,995.00.2026 Lamar Trailers DM 77″x12′ Dump trailer #9990 GVWR-36″ Walls W/Solar Charger
Original price was: $10,995.00.$10,445.00Current price is: $10,445.00.












