#### INFO 902938-130312 Sales Price $5,400 + tax- Cash discount- CASH OR CASHIERS CHECK ONLY
Credit Card or finance will incur a 3% increase Tax is not included- Applicable taxes will be added at time of purchase 1 ft dove tail 2″ Adjustable coupler 4′ spring assist gate Powder coat finish – sand blast prep 3500lb Axles Brakes on both axles 5 year structural warranty 2 year component warranty 5 year axle warranty
2026 MAXXD U3X tandem 7K GVWR-rear ramp gate Utility Trailer
Original price was: $6,795.00.$5,400.00Current price is: $5,400.00.
| Condition | New |
|---|---|
| Status | Available |
| Brand | MAXXD |
| Model | U3X tandem 7K GVWR-rear ramp gate |
| Model Year | 2026 |
| GVWR | 7000 lbs |
| Payload Capacity | 5450 lbs |
| Weight | 1550 lbs |
| Color | Green |
| Axle Capacity | 3500 lbs |
| Number of Axles | 2 |
| Frame | Steel |
| Pull Type | Bumper |
| Unit Type | Utility Trailer |
| Bed Length | 168 |
| Bed Width | 83 |
Browse Our Inventory
2026 Horizon UTZ 7×24 – Utility Trailer
Original price was: $6,895.00.$6,550.00Current price is: $6,550.00.2026 MAXXD C5X 7×20′ Wood Deck Car Hauler
Original price was: $9,195.00.$8,735.00Current price is: $8,735.00.








